Επίσκεψη Ε' - Στ' τάξης στο Μέγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκης - Πρόγραμμα «Ο Κόσμος της Μουσικής, Γνωρίζω – Εκφράζομαι – Δημιουργώ»

megaro

Την Παρασκευή 12 Απριλίου και την Τετάρτη στις 17 Απριλίου η Ε' και η Στ' τάξη του σχολείου μας επισκέφτηκαν το Μέγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκης στο πλαίσιο του Προγράμματος «Ο Κόσμος της Μουσικής, Γνωρίζω – Εκφράζομαι – Δημιουργώ». Εκεί μέσα από μία δημιουργική περιήγηση, με θεατρικά εικαστικά και μουσικά δρώμενα, περάσαμε από το φουαγιέ του Μεγάρου, τραγουδήσαμε στην κεντρική σκηνή (Αίθουσα Φίλων Μουσικής), βρεθήκαμε στα παρασκήνια, σε καμαρίνια και βυθιστήκαμε στα άδυτα του θεάτρου (βεστιάριο, φροντιστήριο), για να καταλήξουμε στην αίθουσα «ΜΟΥΣΑ» και στο φουαγιέ του Μ2 κτιρίου με θέα την θάλασσα και τις πλαγιές του Ολύμπου.
Ήταν μία συναρπαστική εμπειρία!!!

Ευχαριστούμε πολύ την κα. Βόλνα Ευαγγελία, καθώς και όλους τους συνεργάτες της για τις πολύ όμορφες στιγμές που μας χάρισαν!

Thursday, April 15, 2021 Super User Uncategorised 497
Thursday, April 15, 2021 Super User Uncategorised 471