Πρόγραμμα Erasmus+ "Wisdom and Health, the Greatest Wealth" 2018 - 2020

by Super User

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ- ΣΤΟΧΟΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

 

 

erasmuslogo schΤο σχολείο μας φέτος ξεκινάει πρόγραμμα Erasmus+ με θέμα"Wisdom and Health, the Greatest Wealth" - "Σοφία και Υγεία, ο μεγαλύτερος πλούτος". To πρόγραμμα θα διαρκέσει ως το 2020.Εκτός από το σχολείο μας συμμετέχουν σχολεία από την Πολωνία, την Ιταλία και την Ισπανία. Στόχος του προγράμματος είναι αρχικά να προσεγγίσει ολιστικά την έννοια του "φροντίζω να είμαι υγιής σωματικά και πνευματικά, να ζω ποιοτικά χωρίς άγχος". Επίσης να καλλιεργήσει σχέσεις φιλίας, συνεργασίας και ανταλλαγής καλών  πρακτικών μεταξύ των σχολείων. 

Στο πλαίσιο του προγράμματος θα πραγματοποιηθούν δράσεις όπου μαθητές, μαθήτριες και εκπαιδευτικοί θα ταξιδέψουν, θα μαγειρέψουν, θα παρακολουθήσουν σεμινάρια από ειδικούς, θα συμμετέχουν ενεργά σε εργαστήρια και θα εκδώσουν οδηγούς ΕΥΖΗΝ και θα διαχύσουν τα αποτελέσματα και την εμπειρία που θα αποκομίσουν για μια καλύτερη ζωή για τους Ευρωπαίους πολίτες του αύριο. 

 

Wednesday, 03 June 2020 17:02

Την Τετάρτη 4 Μαρτίου 2020 πραγματοποιήθηκε στο...

Tuesday, 25 February 2020 10:16

Στο σχολείο μας από τις 20-1-2020 έως τις...

Thursday, 17 October 2019 22:25

Την εβδομάδα από 23/09 έως 27/09/2019...

Friday, 05 July 2019 15:29

       Στο πλαίσιο του...

Thursday, 27 June 2019 16:45

Δελτίο τύπου Την εβδομάδα από 20 έως 24 Μαΐου...

Wednesday, 22 May 2019 07:02

      Στo πλαίσιo του...

Saturday, 18 May 2019 15:45

   Στο πλαίσιο του προγράμματος...

Tuesday, 23 April 2019 18:22

Την Δευτέρα 15 και την Τρίτη 16 Απριλίου...

Friday, 19 April 2019 09:05

    Στο πλαίσιο του...

Thursday, 04 April 2019 14:04

Στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+, οι...

Saturday, 30 March 2019 11:12

Στα πλαίσια της έρευνάς μας για τις διατροφικές...

Saturday, 30 March 2019 10:57

   Τηv Δευτέρα 18 Μαρτίου οι μαθητές...

Sunday, 02 December 2018 20:28

     Την Κυριακή, 2/12/2018...